849
134757

A Josef Frank mahogany chest of drawers, Firma Svenskt Tenn.

10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Hammer price
17 000 SEK
For condition report contact specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Chief Specialist Modern and Contemporary Decorative art and design
+46 (0)708 92 19 69

Mahogny, två mindre och två större lådor, draghandtag av mässing. Bredd 80 cm, djup 45 cm, höjd 76,5 cm.

Smärre slitage. Nyckel saknas.

Saleroom notice

Bredd 80 cm, djup 45 cm, höjd 76,5 cm.