856
111971

A Josef Frank dinner tea trolley, Firma Svenskt tenn.

3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Hammer price
3 800 SEK
For condition report contact specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Chief Specialist Modern and Contemporary Decorative art and design
+46 (0)708 92 19 69

Modell 2177. Mahogny, rektangulär med värmeplatta samt hyllplan, på hjul. Längd 82 cm, bredd 62 cm, höjd 72 cm.

Slitage.

More information

Modellen formgiven år 1954.