871
99707

A Josef Frank sofa table, Firma Svenskt Tenn.

3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Hammer price
6 500 SEK

Rektangulär stenskiva med rundade hörn av travertin på underrede av valnöt. Längd 90 cm, bredd 55 cm, höjd 49 cm.

Obetydligt slitage, skivan med kantnagg.