966
147401

A Poul Henningsen out door copper lamp "PH" by Louis Poulsen, Denmark.

4 000 - 6 000 SEK
355 - 532 EUR
370 - 556 USD
Hammer price
7 000 SEK

Patinerad koppar. Höjd 30 cm, diameter 48 cm.

Slitage, smärre repor.

More information

Modellen formgiven år 1966.