980
119217

A Klaus Wettergren birch burr wood desk, Denmark 1980's.

10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Hammer price
14 000 SEK
For condition report contact specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Chief Specialist Modern and Contemporary Decorative art and design
+46 (0)708 92 19 69

Fanerat med masurbjörk, handtag och benavslutningar av metall, triangulär lådfront och ben. Längd 195, bredd 80 cm höjd 73 cm.

Obetydligt slitage.