1024
148729

A pair of Empire three-light candelabra, probably Sweden.

90 000 - 100 000 SEK
7 990 - 8 870 EUR
8 420 - 9 360 USD
Hammer price
Unsold

Förgylld brons. Kolonnformade bladornerade skaft. Ljusarmar i form av drakar. Höjd 43 cm.

Smärre skador, en ljusmanschett senare. (2)