1040
149669

A pair of Empire candlesticks.

20 000 - 25 000 SEK
1 760 - 2 200 EUR
1 870 - 2 330 USD
Hammer price
18 000 SEK

Förgylld brons. Nedåt avsmalnande kannelerade skaft på rund fotplatta. Reliefdekor av blommor och palmetter. Höjd 29,5 cm.

Den ena foten med lagning och smärre bucklor. (2)

 Hide
 Show more

Modern Art & Design 656

58. Berndt Friberg, a stoneware vase, Gustavsberg studio, Sweden 1974.
10 000 - 15 000 SEK
Bid History
9 000

Your Bid
8 500

Your Bid
8 000

Your Bid
7 500

Your Bid
7 000

Your Bid
6 500

Your Bid
Current bid:
9 000 SEK