Snidat och bronserat foder. Dekor av frukt- och blomsterurnor, girlander och krönande lyra med fåglar. Vitlackerad urtavla märkt "Beurling Stockholm". Höjd 91, bredd 49 cm. Pendel och nyckel medföljer.
Dekorskador och -lagningar.
×
Log in
Could not log in