1087
137943

A Swedish Empire porphyry butter box.

10 000 - 15 000 SEK
958 - 1 440 EUR
1 080 - 1 630 USD
Hammer price
9 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Porfyr och förgylld brons. Fasetterad. Lock med kotteknopp. Diam 12, höjd 11 cm.

Obetydliga nagg.