1285
156579

A PAIR OF RUSSIAN 19TH CENTURY PARCEL-GILT KOVSH, unidentified makers mark P.L, St. Petersburg 1880's.

4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Hammer price
3 500 SEK

Senare kontrollstämplar. Invändigt förgyllda, släta med materad yta. Längd 9, 5 cm, vikt 94 g.