249
149105

Lars Henning Boman

(Sweden, 1720-1790)
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Hammer price
Unsold
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Lars Henning Boman
(Sweden, 1720-1790)

Galant interiör med vilande kvinna

Signerad L:H:Boman Pinxit. Kantförstärkt duk 27 x 22,5 cm. Samtida förgylld och bronserad ram med pärl- och bandstav.