32
127675

Julia Beck

(Sweden, 1853-1935)
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Hammer price
Unsold
Julia Beck
(Sweden, 1853-1935)

Skogsbacke

Signerad Julia Beck och daterad -91. Troligtvis utförd i omgivningarna kring Versailles. Pannå 35 x 24 cm.

Provenance

Fransk privat samling till 2009.

More information

A tergo otydlig samtida påskrift på franska samt numrerad "13" med krita.