363
75367

Fransk konstnär 1700-tal

(Sweden)
30 000 - 35 000 SEK
2 630 - 3 070 EUR
2 740 - 3 190 USD
Hammer price
Unsold
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Fransk konstnär 1700-tal
(Sweden)

Mansporträtt en grisaille

French artist 18th Century. Relined canvas, oval 65 x 55 cm.

Provenance

Bukowski Auktioner, auktion 462, 25-26 okt 1988, kat nr 501.

More information

Enligt uppgift skulle den avbildade vara Axel von Fersen (1755-1810).