403
112033

Jonas Carl Linnerhielm

(Sweden, 1758-1829)
5 000 - 7 000 SEK
436 - 610 EUR
456 - 639 USD
Hammer price
3 000 SEK
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Jonas Carl Linnerhielm
(Sweden, 1758-1829)

Pastoralt landskap med betande boskap, kyrka i fonden

Gouache och akvarell 26 x 37 cm.

Exhibitions

Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm.