420
139655

Okänd konstnär 1700-tal

8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Hammer price
Unsold
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Okänd konstnär 1700-tal

"Inga Maria Kiörboe" (1771-1847) och "Andreas Fredrik Kiörboe" (1765-1837)

Miniatyrer. Ett par. Akvareller, ovala, vardera 11,5 x 9 cm. Samtida bronserade ramar.

More information

Inga Maria Kiörboe (född Norling) och Andreas Fredrik Kiörboe var föräldrar till konstnären Carl Fredrik Kiörboe (1799-1876).