439
143747

SKRIN, ostämplat, Nordeuropa 1600-talets slut.

25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Hammer price
Unsold

Delvis förgyllt. Heltäckande dekor av filigran. Rektangulärt på kulfötter. Längd 11 cm.

Lagningar, obetydliga bucklor. Några dekordelar saknas.