478
155631

GRÄDDSNÄCKA, av Lars Boye, Stockholm 1774. Rokoko.

20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Hammer price
18 000 SEK

Invändigt förgylld. Driven och ciselerad blomsterdekor. Handtag med genombrutet blomsterornerat fäste. På handtaget stämplade initialer. Längd 17 cm.