518
151699

BÄGARE, okänd mästarstämpel MC, Mellaneuropa 1700-talets förra hälft.

10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Hammer price
9 100 SEK

Delvis förgylld. Oval, på fot. Dekor av raka knäckar. Undertill graverade initialer och datering. Höjd 14 cm, vikt 296 g.