914
154869

A Baroque console table.

80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Hammer price
Unsold
A Baroque console table.

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Fyrsidiga nedåt avsmalnande ben. Fotkryss. Snidad dekor av bladformationer och voluter. Skivan märkt undertill "2063" och "7745". Längd 112,5, bredd 56, höjd 83 cm.

Senare skiva, dekorkompletteringar, lagningar.