927
144879

A Louis XV bergere by N. Blanchard.

30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Hammer price
Unsold

Bonad. Svängd stoppad rygg. Svängda ben. Sarg, ben och ryggkrön med snidade blommor. Sittplymå. Kallstämplad N.BLANCHARD.

Lagningar, ställvis maskstungen.