927
144879

A Louis XV bergere by N. Blanchard.

30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Hammer price
Unsold
Bidding requires special pre approval.

Bonad. Svängd stoppad rygg. Svängda ben. Sarg, ben och ryggkrön med snidade blommor. Sittplymå. Kallstämplad N.BLANCHARD.

Lagningar, ställvis maskstungen.