930
144875

A pair of Louis XVI bergeres by Pillot, Nîmes.

60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Hammer price
60 000 SEK

Vit- och grönmålade. Oval stoppad rygg. Raka ben med fyllda kannelyrer. Rygg och sarg med snidade blommor. Sittplymå. Kallstämplade PILLOT.

Lagningar, en rygg med smärre skador. (2)