988
158687

A late Gustavian mirror.

20 000 - 30 000 SEK
1 940 - 2 910 EUR
2 220 - 3 330 USD
Hammer price
20 000 SEK
Bidding requires special pre approval.
A late Gustavian mirror.

Förgylld och bronserad. Gouacher med antikiserande figurscener. Med Stockholms hallstämpel. Höjd 170, bredd 76 cm.

Smärre dekorskador, krön saknas.