506
187024

A Josef Frank cherrywood show case cabinet by Firma Svenskt Tenn.

30 000 - 35 000 SEK
2 630 - 3 070 EUR
2 740 - 3 190 USD
Hammer price
41 000 SEK
For condition report contact specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Chief Specialist Modern and Contemporary Decorative art and design
+46 (0)708 92 19 69

Modellnummer 2077, körsbär med två glashyllor, bakstycket med spegelglas. Höjd 169 cm, bredd 90 cm, djup 31 cm.

Obetydligt slitage. Nyckel finns.