515
182295

A Josef Frank mahogany dinner table, Svenskt Tenn, model 771.

15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Hammer price
21 000 SEK
For condition report contact specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Head of Design/ Specialist Modern & Contemporary Decorative Art & Design
+46 (0)708 92 19 77

Mahognyfanerat, kantrand av buxbom, fyrdelad centralfot. Brännmärkt Josef Frank SVENSKT TENN. Diameter 130 cm, höjd 71 cm, 3 iläggsskivor à 50 cm.

Slitage. (4)

Saleroom notice

Modell 771; model 771.