524
192153

A Josef Frank mahogany table, Svenskt Tenn, model 2232.

3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Hammer price
14 500 SEK
For condition report contact specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Head of Design/ Specialist Modern & Contemporary Decorative Art & Design
+46 (0)708 92 19 77

Mahogny, rektangulärt med hylla och fack samt låda, hjul av mässing. Längd 80 cm, bredd 44 cm, höjd 84 cm.

Smärre slitage, fläckar.