559
190872

A Carl-Axel Acking cabinet, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, 1950-tal

4 000 - 6 000 SEK
360 - 540 EUR
380 - 569 USD
Hammer price
6 500 SEK
For condition report contact specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Head of Design/ Specialist Modern & Contemporary Decorative Art & Design
+46 (0)708 92 19 77

Rektangulärt med två dörrar ovan två utdragsskivor, inredning med utdragbara hyllor. Höjd 150 cm, bredd 102 cm, djup 42,5 cm. Nyckel finns.

Slitage.

Saleroom notice

Skall vara: Bodafors 1950-tal/Executed by Bodafors 1950's.