38
176925

An Olle Alberius 'Enhörning' glass vase, Orrefors Gallery 1988.

5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
468 - 561 USD
Hammer price
4 000 SEK
For condition report contact specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Head of Design/ Specialist Modern & Contemporary Decorative Art & Design
+46 (0)708 92 19 77

Ariel, underfång i vitt, dekor i grått mot ofärgat glas. Signerad Orrefors Gallery-88 928490 Olle Alberius 75-75 Olle Alberius. Höjd 17,7 cm.

More information

Modellen utförd i 75 exemplar.