556
302037

An Axel Einar "Lovö" pine sofa table by Nordiska Kompaniet 1930's.

4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Hammer price
25 000 SEK
For condition report contact specialist
Malou Haglund
Malou Haglund
Appraiser
+46 (0)727 33 27 20

50 x 50, height 51 cm.

Fläckar, slitage.