342
306051

Georg Engelhard Schröder, attributed to

(Sweden, 1684-1750)
60 000 - 80 000 SEK
5 260 - 7 010 EUR
5 470 - 7 290 USD
Hammer price
Unsold
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
(Sweden, 1684-1750)

Ulrika Eleonora, Queen of Sweden (1688-1741)

Canvas 195 x 134.5 cm.

Krackelyrer, duk med sömmar, duklagningar med retuscher, ställvis färgbortfall.