54
362571

William Tillyer

(United Kingdom, Born 1938)
WILLIAM TILLYER, Svit med 25 serigrafier (varav en del i färg), etsningar och färgliotgrafier, 1974, samtliga signerade.

WILLIAM TILLYER, Svit med 25 serigrafier (varav en del i färg), etsningar och färgliotgrafier, 1974, samtliga signerade

Utan titel.
Bladstorlek 90 x 68,5 cm, och 68,5 x 90 cm.

Två blad med veck, ett blad något vågigt efter fukt.

Droit de suite: Yes
Estimate:

20 000 - 25 000 SEK

1 890 - 2 360 EUR

1 940 - 2 420 USD

Hammer price:
Unsold
Saleroom notice

Image is missing in the printed catalog.

Image rights