664
358187

LE CORBUSIER, 'Collection de l'Esprit Nouveau', 5 vol.

4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Hammer price
18 000 SEK

Almanach d'Architecture moderne, Urbanisme, L'art decoratif, Vers une Architecture, Croisade ou le Crépuscule des Académies. Helband av klot resp ett halvband. Paris 1920-1930-tal.

Slitage, ägarmärkningar, senare bokband, ej genomgångna. (5)

Provenance

Formens Hus, Hällefors, Sweden.