432
350269

Pehr Hörberg, attributed to

(Sweden, 1746-1816)
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Hammer price
Unsold
Pehr Hörberg, attributed to
(Sweden, 1746-1816)

PEHR HÖRBERG. Tillskrivna. Olja på pannå. 4 st.

Män med pälsbrämade hattar och rockar. vardera 25 x 18,5 cm.
Samtida bronserade ramar.

Ytsmuts.
Smärre slitage och krackleyr.