448
334233

Marcus Larsson

(Sweden, 1825-1864)
100 000 - 125 000 SEK
8 720 - 10 900 EUR
9 120 - 11 400 USD
Hammer price
85 000 SEK
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Marcus Larsson
(Sweden, 1825-1864)

Hjulångare i kvällssol

Signerad M Larson och daterad 1859. Duk 98 x 149 cm.