553
361458

Johan Henrik Scheffel, after

(Sweden, 1690-1781)
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Hammer price
4 000 SEK
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Johan Henrik Scheffel, after
(Sweden, 1690-1781)

"Prinsessan Hedvig Sofia" (1681-1708)

Miniatyr. Gouache och akvarell på ben 5 x 4 cm. Innefattad i mässingsram.

Provenance

Inköpt på Bukowski Auktioner 1935.