686
362597

Twelve matched Gustavian chairs

130 000 - 140 000 SEK
11 300 - 12 200 EUR
11 900 - 12 800 USD
Hammer price
130 000 SEK
For condition report contact specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Gråmålade. Genombruten rygg. Lös stoppad sits. Raka kannelerade ben med rosettanfanger. En signerad "EÖM" Eric Öhrmark, en "CIWS" Carl Johan Wadström samt tre "IEH" Johan Erik Höglander, resten osignerade.

Renovated, one with damage.