939A
360123

"Alexander I av Ryssland" (1777-1825)

20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Hammer price
32 000 SEK
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801

Miniatyr. Signerad C. Opperman och daterad 1808. Akvarell och gouache på ben 6 x 4,5 cm. Mässingsinnefattad.