661
398035

Book. Hjelm P. J., Berättelse... (The history of the Swedish porphyry factory), C. F. Marquard, Stockholm 1802.

1 000 - 1 500 SEK
87 - 131 EUR
91 - 137 USD
Hammer price
3 500 SEK

Utgifven efter höglofl. porphyrverks directionens befallning. 84 s. Halvband med marmorerad pärm och förgyllt pärmexlibris, omkring år 1900.

Slitage, fläckar.

Provenance

Esbjörn Kronberg Collection.