1246
475182

ANTIK/SEMIANTIK TEKKE CHUVAL. 83,5 x 148,5 cm.

5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Hammer price
Unsold

Vinröd botten med tre rader polykroma güls och underornament. Många smala bårder, nedtill stiliserat blommönster.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre trampveck och skador. Nedre delen saknar några knutrader.