224
442205

Edvard Bergh

(Sweden, 1828-1880)
30 000 - 35 000 SEK
2 870 - 3 350 EUR
3 250 - 3 790 USD
Hammer price
Unsold
Bidding requires special pre approval.
Edvard Bergh
(Sweden, 1828-1880)

Italian landscape

Signed E. Bergh. Canvas 57 x 71.5 cm.

Äldre lagningar. Smärre slitage längt kanterna efter ramen. Krackelyr. Ytsmuts.