999
645105

Réne Paul Marquet

(France, Born 1875)
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Hammer price
Unsold
For condition report contact specialist
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Head Specialist Silver
+46 (0)709 17 99 93
Réne Paul Marquet
(France, Born 1875)

RÉNE PAUL MARQUET, skulptur, guldpatinerad brons.

Elegant dam med parasoll. Höjd 22,5 cm (inklusive stensockel 25 cm).

Ytsmuts, obetydliga skrapmärken, några obetydliga kantnagg.