329
928663

Okänd konstnär 1600/1700-tal

(Sweden)
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Hammer price
24 000 SEK
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Okänd konstnär 1600/1700-tal
(Sweden)

UNKNOWN ARTIST 17TH/18TH CENTURY. Battle of Jaroslaw 1656.

Canvas 100 x 118 cm.

More information

Enligt uppgift skulle konstnären vara en Christopher Landstedt som ska ha utfört en batalj på Stockholms slott.