180
1046560

A Russian silver bread basket marks of Fedor Frolow, Moscow 1838

10 000 - 15 000 SEK
887 - 1 330 EUR
926 - 1 390 USD
Hammer price
8 000 SEK
For condition report contact specialist
Carl Barkman
Carl Barkman
Head Specialist Fine Art and Antiques
+46 (0)708 92 19 71

Invändigt förgylld, rektangulär åttkantig form med insvängda genombrutna sidor med graverad dekor, genombruten hänkel. Längd 25,5 cm, bredd 17 cm, vikt 502 gram