212
1236166

MAFRASH, antik/semiantik Shasavan, ca 108,5 x 55 cm, höjd 39,5, djup 55,5 cm. Bord/taburett medföljer, höjd ca 46,5 cm.

7 000 - 9 000 SEK
636 - 818 EUR
666 - 856 USD
Hammer price
Unsold

Randig botten i ljus- och mörkbrunt. Sidorna med polykroma randmönster med medaljonger och ornament.

Abrasher. Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre hål och skador, smärre malskador och lagningar.

Create an account on Bukowskis
  • Get started with buying and selling
  • Favourite items
  • Save searches
Do you already have an account?