TENNFÖREMÅL, fyra delar, 1800-tal.

Djupt fat av Pehr Johan Mattsson, Mariestad tidigt 1800-tal, diameter ca 34. Två fat av Johan Fredric Werrenrath, Lund, 1800-talets slut, diameter ca 37 vardera. Värmare / ställ, ostämplad, diameter ca 19,5 cm.

Skador och lagningar.

Auction closed
Hammer price
300
26
28
1 500 SEK
The auction is closed.
Accepted minimum price is met
Bid history (1 bids)
Jun 20, 2018 6:58 PM
300 SEK
All times are in CEST
Others have also viewed