479
206632

Robert Wilhelm Ekman

(Finland, 1808-1873)
1 500 - 1 800 EUR
17 200 - 20 600 SEK
1 570 - 1 880 USD
Hammer price
2 100 EUR
Robert Wilhelm Ekman
(Finland, 1808-1873)

"A FAMILY PRAYING BEFORE SUPPER".

Sign. Olja på duk, 37x42 cm.

More information

Probably executed after 1830. After Abraham van Dyck.