171A
218295
Paul Delvaux
(France, 1898-1994)

"DEVANT LA VILLE".

Sign. Lithograph, 54/75, 48x65 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

2 000 - 2 500 EUR

Hammer price:
2 000 EUR
Exhibitions

Art salon Pinx, Helsinki, 1970.

Related content

Executed 1969.

Contact specialist
Laura Pohjola
Helsinki
Laura Pohjola
Specialist modern and contemporary art
+358 (0)50 428 2146