275
290297

Jalmari Ruokokoski

(Finland, 1886-1936)
1 000 - 1 500 EUR
11 500 - 17 200 SEK
1 050 - 1 570 USD
Hammer price
Unsold
Jalmari Ruokokoski
(Finland, 1886-1936)

JALMARI RUOKOKOSKI (FINLAND), olja på duk, sign. och dat. 1917.

Sign. 1917. Oil on canvas 50x51 cm.

Krackelering, ytsmuts.