127
324018

Johan Elis Kortman

(Finland, 1858-1923)
1 500 - 1 800 EUR
17 000 - 20 400 SEK
1 570 - 1 880 USD
Hammer price
Unsold
Johan Elis Kortman
(Finland, 1858-1923)

JOHAN ELIS KORTMAN, olja på duk, signerad.

Höstlandskap, 58,5 x 98 cm.

Färgbortfall, krackelering, skador i duken.