12
533960

Arvid Liljelund

(Finland, 1844-1899)
3 000 - 4 000 EUR
34 000 - 45 300 SEK
3 130 - 4 170 USD
Hammer price
Unsold
Arvid Liljelund
(Finland, 1844-1899)

"YOUNG GIRL IN AN EVENING GOWN".

Sign. 1881. Olja på skiva 35x26,5 cm.

Exhibitions

Finnish Academy of Fine Arts, Everyday Happiness, 1986-1988.